כפתור יצירת קשר
מספר טלפון
מספר טלפון
079-5800160

מה הופך סרט תדמית למוצלח?

מה שהופך סרט תדמית לסרט מוצלח הוא היכולת שלו לייצר אצל הצופה חיבור רגשי. מהרגע שהחיבור הזה נוצר סרט התדמית עושה את עבודתו. נוצר חיבור בין הצופה לבין המותג באופן כזה שהצופה מבקש לשמוע עוד על המותג. הוא הופך ל"עוקב" של המותג. פתאום הוא "רואה" אותו בכל מקום. אם לפני כן הוא לא שם לב אליו הרי שכעת, מהרגע שעלה למודעות שלו הוא מבחין בו לפתע בכל מקום. כמו למשל בדוגמא הבאה  – שאם אף פעם לא שמנו לה לקיומן של מכוניות כתומות, ורכשנו אחת כזאת – פתאום נבחין שיש המון מכוניות כתומות על הכביש. מהרגע שיש לנו קשר אישי למשהו אנחנו רוצים ממנו והרבה. והקשר הזה מגיע. סרט התדמית מייצר תחושת מיקוד במותג או במוצר ומרגע שהמיקוד הזה עבר אל הצופה והצופה מצוי במודעות למותג זוהי הצלחה! לכדנו את הצופה. המיקוד הזה לא היה שם לפני רגע, ואחרי הצפייה בסרט המיקוד הזה קיים ועושה את כל ההבדל.

אז איך מייצרים את המיקוד הזה? את המודעות הזו? אין דרך אחת. זה יכול לבוא ממקום של הומור, ממקום של אסתטיקה מיוחדת שמושכת את העין, לפעמים רעיון מצוין, זה יכול לבוא ממקום של שימוש בשפה באופן מעניין, ממוסיקה, מרמיזות לעולמות תוכן שמדברים ומושכים אותנו, ממוצר מקצועי מאוד ומרשים ועוד ועוד.

למען האמת לא קשה מאוד לרגש צופים ולחבר אותם. אנחנו, כולנו בני האדם, רק רוצים להתרגש ומחפשים להתרגש ולכן ההתרגשות הזאת מגיעה ממקומות שאפילו לא ציפינו לה. כמה פעמים קרה לכם שראיתם סרט בקולנוע – שרוב רובו כמעט נרדמתם או השתעממתם אבל יצאם בסוף, בגלל רגע קטן, מרוגשים. מתישהו במהלך הצפייה הגיע רגע החיבור. לאחרונה ראיתי סרט –  "עץ האגס הפראי" – סרט קולנוע טורקי בן כ 3 שעות. רוב הסרט היה איטי מאוד. שום דבר לא התקדם. והעלילה – נראה היה שלא הולכת לשום מקום. אחרי כמעט 3 שעות הגיעה סצינה אחת נפלאה שהפכה את הקערה על פיה ושמה את כל הסרט בקונטקסט הנכון. הסרט, שרגע לפני כן, נראה כחוויה אינטלקטואלית הפך באחת לעוצמתי מאין כמוהו – ונכנס אל הלב. אח"כ מצאתי עצמי מחפש יצירות נוספות של במאי הסרט. התחלתי לעקוב אחריו ואחרי נושאים הקשורים לנושא הסרט.

מה אני מנסה לאמר? אנחנו, בני האדם, פועלים ממקום רגשי. כל הזמן. והבחירות שלנו גם הן רגשיות. ואנחנו חושבים שאנחנו פועלים ממקום מאוד רציונלי, אבל למען האמת אנחנו מאוד מושפעים מרגש. החיבור הרגשי משמעותי לנו מאוד ואנחנו נהנים יותר לפעול מהמקום הזה, מהבטן. סרט תדמית שעושה את זה – שמרגש אותנו, שמזיז משהו בנו – עושה בד"כ את העבודה. צריך כמובן לעשות את זה בטעם ובצורה מקצועית ולעשות שימוש נכון בכל רכיבי היצירה שישרתו נכון את סרט התדמית: צילום, עריכה קפדנית, מוסיקה מתאימה, אנימציה ייחודית וכולי…אם נזכור שיש לסרט התדמית נמען – כלומר צופה – ושאנחנו צריכים לגעת בו – ונקפיד להיות נאמנים לדרך הזאת – סרט התדמית יהפוך להצלחה.

אתם רוצים לגעת בצופים שלכם ולהפוך את סרט התדמית שלכם להצלחה? דברו איתנו