כפתור יצירת קשר
מספר טלפון
מספר טלפון
03-5222295

4 דגשים להפקת סרטון הדרכה מנצח!

4 דגשים להפקת סרטון הדרכה מנצח!

למקרה שיצא לכם לתהות לעצמכם "מהם הדגשים החשובים ביותר להפקת סרטון הדרכה מקצועי ומנצח?", דעו כי מחכה לכם תשובה מלאה ומפורטת ממש כאן. אנחנו ב-HILLTOP מפיקים סרטוני תדמית מסוגים שונים המכוונים אל מקום אחד בלבד: הצלחה! 

1. ההדרכה היא העיקר, אך גם התדמית חשובה

לסרטי הדרכה ישנה מטרה ברורה: להסביר בפשטות לצופה איך לתפעל מוצר מסוים (מהתקנת תוכנה על המחשב ועד הסבר על הפונקציות של שואב האבק הרובוטי). מאחר שהמטרה העיקרית היא הדרכה, פעמים רבות נושא התדמית החיובית – על המוצר והחברה, נדחק הצידה. גם בסרטון שנועד לחלוק אינפורמציה "נקיה", ראוי לשלב אלמנטים שיווקיים-תדמיתיים. ואיך עושים את זה? לפני הדרכה, במהלכה או אחריה, רצוי לשלב מספר מילים שיתרמו ליצירת הדימוי החיובי – על החברה ומוצריה. לדוגמא: "זהו המוצר השלישי שחברתנו משיקה, וזאת בתגובה להצלחה המסחררת של הדגמים הקודמים". 

2. על סרטון הדרכה ותסריט קולע

כל מסר שתרצו להעביר (אבל כל מסר!), ניתן לתקשר בשלל ורסיות הנבדלות בעיקר במשלב הלשוני. סרטוני תדמית, לרבות סרטוני הדרכה, מבוססים על תסריט שנכתב על ידי תסריטאי מקצועי בהתאם לאופי החברה, לקוחותיה והמוצר המדובר. בגדול, כתיבת התסריט מתחשבת בשלושה דברים עיקריים:

  • מה רוצים להגיד? (לדוגמא: איך לתכנן משימות בתוכנת הארגון?)
  • למי רוצים להגיד? (לדוגמא: לצוות המנהלים הבכיר בארגון)
  • איך רוצים להגיד? (לדוגמא: בשפה קלילה ונגישה, נטולת פורמליות ועם כמה שפחות מונחים מקצועיים-מורכבים ו"כבדים")

 

3. ערך? הכרחי. הצפת מידע? מתישה ומיותרת

נתחיל מהסוף: המהות והערך חשובים מהאורך של הסרטון, והם ורק הם צריכים לעניין אתכם. ובכל זאת, מאחר שמדובר על סרטון הדרכה, חשוב להיות במודעות שלא להעמיס אותו. נאמר בזהירות כי ככל שהסרטון יהיה גדוש יותר בתוכן הדרכתי, כך הצופים עלולים לאבד עניין (ולנטוש את המסך). זכרו כי משאלתכם היא לזכות בהקשבת הצופים ומעורבותם, כך שצריך למצוא את האיזון שבין הענקת ערך (לדוגמא: איך להתקין את בר המים DIY), ובין הצפת מידע שאינה בהכרח רלוונטית (בכל כמה זמן להחליף סננים ואיך לזהות תקלות). 

4. כלל הזהב: סרטון אחד לנושא אחד 

אתם רוצים להדריך את לקוחותיכם במגוון נושאים הרלוונטיים למוצר? מצוין, אך דעו כי עדיף תמיד להפיק סרטונים נפרדים של 5 דקות, מאשר סרטון אחד ארוך של 50 דקות. ובקיצור? כלל המפתח הוא מיקוד: כל סרט הדרכה יתמקד בנושא אחד בלבד. אם נמשיך בדוגמא של הדרכות לבר המים, הרי שתוכלו להפיק סרטון הדרכה עבור כל שאלה / נושא שעשויים לעניין את הלקוח. החלוקה הזו לא רק נוחה יותר, אלא מייצרת גם חווית צפייה-הדרכה טובה יותר, שכן הלקוח יוכל לחפש ולמצוא בקלות מענה לשאלותיו (שלא כמו עם סרטונים ארוכים שיהיה עליו להעריץ עד שיגיע לחלק הרלוונטי).

רוצים לקבל טעימה מסרטוני ההדרכה שלנו? אנחנו רוצים לתת לכם אותה! היכנסו כאן באתר אל "סרטי הדרכה", וצפו בסרטונים שהפקנו. לכל שאלה בנושא סרטון הדרכה, התקשרו – 03-5222295

לפרטים נוספים או פגישת ייעוץ חינם ללא התחייבות
השאר פרטים ונחזור אליך בהתחייבות עד 24 שעות
מוזמנים גם להתקשר אלינו לטלפון:
03-5222295