כפתור יצירת קשר
מספר טלפון
מספר טלפון
03-5222295

סרטון הסברה מקדם לכם גם את השיווק

מהו סרט הסברה

סרטון הסברה הוא כלי מצוין להעברת מסרים ללקוחות. מבחינת שם המוצר "סרטון הסברה" נהוג היום יותר להשתמש במונח סרטון הדרכה או  tutorial.  סרטון הסברה מריח מעט כמו "תעמולה" . הסרטון משמש להדרכה על מוצר, הדרכה על שירות או על תהליך פנים ארגוני. סרטון הסברה יכול לשמש גם לצרכים שיווקיים כאשר מעוניינים, אגב ההסבר על המוצר או השירות,  לקרב את הלקוח הפוטנציאלי למוצר ולהמחיש את יתרונותיו. סרטון הסברה יכול לשמש גם לצרכים פנים ארגוניים: להסביר ולהניע מהלך בארגון, להעביר הדרכה או הסבר על נהלים, לגייס עובדים למהלכים חשובים ועוד.

תהליך הפקת סרטון הסברה

תהליך ההפקה של סרט הסברה דומה לזה של סרטון הדרכה. תחילה יש להגדיר את ההסבר / המהלך ההדרכתי שיש להעביר בסרט. להגדיר גם מה המסרים שחשוב שהצופה יישאר איתם גם לאחר הצפייה. הגדרת קהל היעד ואופי המסרים יגדירו את סגנון הסרט,  בכפוף גם לתקציב. לאחר בחירה של כיוון הסרט ייכתב התסריט.  ואז השלבים הבאים של ייצור הסרט: הפקה (צילומים או אנימציה), עריכה, עיצוב, קריינות ואפטר אפקט עד לתוצר המושלם.

הנה כמה דוגמאות. מועדון הוט הוא מועדון הלקוחות השני בגודלו במדינה וביקש להפיק שני סרטוני הסברה לשני קהלי יעד שונים שלו. שני הסרטים מיועדים לאתר האינטרנט של הלקוח והיה צריך "לתפור" שני סרטונים ביום צילום אחד, סרטים בסגנון דומה, שייקלע לשני קהלי היעד.

מצד אחד את למועדון  העמיתים, החברים במועדון, שמצפים מתוקף חברותם וכוח הקנייה המשותף שלהם לקבל הנחות משמעותיות בבתי עסק רבים ככל האפשר. מהצד השני למועדון יש שותפי סחר – בעלי עסקים ובעלי רשתות שיכולים לחסוך הוצאות שיווק גבוהות מאוד על ידי שיתוף פעולה עם המועדון.  בשני סרטוני ההסברה הפשוטים והקלילים המועדון ביקש להמחיש ולהסביר  לקהל היעד שלו כיצד המועדון יכול לעבוד עבורו.

 זהו סרטון הסברה שהופק עבור העמיתים במועדון

וסרטון שהופק על ידי אותו לקוח לקהל יעד אחר – בעלי עסקים

סרט הסברה לקהל המקצועי

 הסרט הבא הוא סרטון הסברה המיועד לקהל המקצועי. רופאי שיניים אשר רוכשים את ה gentlefile ,  מין "קפיץ" ייעודי המשמש לטיפולי שורש,  נעזרים בסרטון הסברה זה כדי ללמוד כיצד לעבוד עם ה device שרכשו. הסרטון משמש את הלקוח, שלנו, גם ככלי שחוסך ממנו שעות רבות של הסבר לכל לקוח שלו וכמובן משמש ככלי שיווקי להמחיש את יתרונותיו של המוצר.

במקרה של הסרט הזה יש להבנות תחילה את המהלך ההסברתי שמבקשים להעביר ללקוח. לתעדף את המסרים ולבנות תסריט שיעביר לקהל היעד בצפייה אחת את מה שהוא צריך לדעת על המוצר. היתרון בהפקת סרט הסברה ולהשתמש בו "און ליין" היא האפשרות לחזור ולצפות תמיד בסרט, לדלג מנקודה לנקודה ולשנן את המידע ולהתעכב עליו. כמובן שהנוכחות של הסרט ברשת עובדת כל הזמן עבור הלקוח ככלי שיווקי שגם לקוחות פוטנציאליים יכולים לפגוש בו.
רוצים לשמוע עוד על סרטוני הסברה? דברו איתנו מאוד נשמח לעזור ולבנות יחד איתכם סרטון הסברה שיקדם את המוצר או השירות שלכם.

לפרטים נוספים או פגישת ייעוץ חינם ללא התחייבות
השאר פרטים ונחזור אליך בהתחייבות עד 24 שעות
מוזמנים גם להתקשר אלינו לטלפון:
03-5222295